Xterra Czech

Czech tour Xterra pokračovala v HostivařiČeský pohár Xterra v Davidově Mlýnu vyhráli Klíma a Loubková, fenomén Zadák byl druhý
E.ON XTERRA CZECH – Mistrovství Evropy 2004Erbenová najela na vítěznou vlnu, ve Španělsku bloudila, přesto úvodní závod EP Xterra ovládla
Hlubocká Xterra je připravenaHluboká n. Vltavou XTERRA European Championship
Karel Zadák se posunul na čelo Twin Xterra Czech TourKdo jsou favorité nedělního XTERRA CZECH v Prachaticích?
Lahůdkový běh při Xteře na HlubokéLebrun a Schaeferová se stali Evropskými šampióny
Lebrun byl na Hluboké opět nejlepšíLyžař Lukáš Bauer vyzve v Prachaticích světové šampiony Xterry
Na Hluboké to bude letos jinakNa Hluboké vyhráli Lebrun a Whitmoreová
Senzace! Xterra z Hluboké se stěhuje do Špindlerova MlýnaSvětová triatlonová elita zavítá na Šumavu, Prachatice hostí Světový pohár XTERRA
Světový pohár Xterra zavítá na HlubokouSvětový závod BRAVE XTERRA Czech v plných přípravách
Tak trochu jiná Xterra. Made by LanghammerTerénní triatlon Xterra slaví českou 10! Ve Špindlu podruhé zavoní Havaj
V sobotu vypukne Brave Xterra Czech 2003 Vojtěch a Erbenová vyhráli poslední českou Xterru sezony
Xterra Czech: chystají se další změnyXterra Czech: Kubíček třetí, vládli horalové ze Švýcarska
Xterra Czech, triatlonový festival již tento víkend!Xterra Czech 2006 příprava na závod a závod
Xterra na Hluboké se vrací ke kořenůmXterra na Hluboké: Šampioni i hobíci jedou o Havaj
Xterra na zámku: Vládl mistr světa LebrunXterra triatlon se vrací do České republiky!
Xterra ve Špindlu: Dietz a Lorblanchetová, dva Češi na stupníchXterru na Hluboké vyhrál Lebrun, Mistrem ČR je Kubíček
Zadák zajel na Hluboké životní závod 
Letos poprvé bude možnost získat kvalifikační místo i v terénním běhu XTERRA TRAIL RUN, který si odbude premiéru v předvečer XTERRA CZECH v pátek 26.června. XTERRA CZECH je nejstarším závodem v Evropě a svou prestiž si buduje od roku 2002.XTERRA CZECH nemá svým pojetím, kdy se na start postaví Mistři světa vedle absolutních amatérů u nás obdobu a je tak velikou výzvou opravdu pro všechny!!
 
HLUBOKÁ NAD VLTAVOU, 15. června - Přilehlé zahrady i okolí zámku Hluboká nad Vltavou ožijí poslední červnovou sobotu (27. 6.) dalším závodem terénního triatlonu Xterra Czech . Registrace na sobotní závod začíná v pátek ve 14 hodin a pokračuje v sobotu v 10:15.

Start hlavního závodu Xterra Czech je v sobotu v pravé poledne. Deset minut poté se po stejné trati vydají štafety, tedy družstvo složené z plavce, bikera a běžce, které budou dohánět jednotlivce, mezi nimiž nebudou chybět špičky českého terénního triatlonu Karel Zadák čtvrtý z letošního ME  a Jan Kubíček či světové eso Michael Weiss, držitel stříbrné medaile z MS 2008, do pořadí pravidelně zasahují i specialisté z jiných disciplín jako je např. Lukáš Bauer nebo Martin Koukal. Dětský závod pro nudící se ratolesti Xterra Kids je připraven ve 12:30 na náměstí v centru města.

Pro zpestření si organizátoři připravili už o den dříve kratší terénní triatlon Xterra Easy se startem v 16 hodin. Pro ty, kteří si pro rozjetí dají raději běh, je připraven od 19 hodin Xterra Trail Run v distancích 5 nebo 10 km.

"Hluboká nad Vltavou je proslulá po celém světě a mnoho mezinárodních triatlonistů si jí oblíbilo, říká Michal Piloušek, organizátor Xterry. "Také letos budu všechna esa tohoto sportu na startovní čáře." Závod Xterra Czech 2009 je zařazen nejen do české série terénních triatlonů, ale i do evropské série Xterra European Tour a celosvětového seriálu Xterra World Tour, na kterých je možné získat nominaci pro říjnové havajské Mistrovství světa na ostrově Maui. Na Hluboké bude rozdáno 35 kvalifikačních míst. V 19 hodin zahájí Xterra After Party s výhledem na šumící Vltavu a osvětlený zámek.

Xterra jako nové multisportovní odvětví zaznamenala za poměrně krátkou dobu své existence od roku 1996 neuvěřitelný nárůst aktivních závodníků a růst popularity u dalších příznivců na celém světě. V současné době se ročně koná několik set závodů v USA, Austrálii, Japonsku, Francii, Rakousku, Velké Británií, Německu, na Novém Zélandu, ale i v České republice a dalších zemích.

Všechny informace o závodech Xterra, přihlášky atd. najdete na www.xterra.cz.
nepouzivame