Challenge série

Bratři Brownlee ozdobí svou účastí závod Challenge Forte Village na SardiniiČeský trenér, jenž stojí za úspěchem německého objevu
Filip Ospalý dvakrát v Top 10 v seriálu ChallengeFORD CHALLENGE PRAGUE se stal kořistí Javiera Gomeze a Katrien Verstuyft
Challenge - Family oficiálně představilo nový projekt: The ChampionshipChallenge Bahrain startuje již tento víkend!
Challenge family dál posiluje Challenge Forte Village Sardinia - triatlonový svátek na sklonku sezony
Challenge Forte Village Sardinia v režii Hernandeze a Wurtele. Simona Křivánková v Top TenChallenge Fuerteventura již tento víkend
Challenge Fuerteventura, vítězství pro Boecherera – smůla pro LierdehoChallenge Laguna Phuket ovládli Švýcaři
Challenge Paquera s Ospalým a Křivánkovou v TopTen Challenge Poznaň zná své vítěze
Challenge Šamorín pro všechny triatlonisty Challenge Wanaka ovládli Allen s Van Vlerken
Kam na start v roce 2014? Challenge Family Kam v Evropě na start? Challenge – family
Na Sardinii dominovali Molinari a Dossena Potůčková po šesti letech na ironmanovi! Osobní rekord a bronzová medaile
Pro The Championship je resort x-bionic výborné místo, říká Zibi Szlufcik, šéf Challenge familyRegensburg je zpět!
Rekapitulace sezóny 2013 – ChallengeStále se rozrůstající Challenge family
Startovka Challenge Prague hýří zvučnými jmény světového triatlonu. Kdo se bude radovat z vítězství?Typické anglické počasí: Ranní mlha s teplotou 4°C, na kole drobný déšť
V Dubaji se prosadili Bozzone s Ryf Vabroušek na Taiwanu čtvrté místo
Vabroušek vybojoval 6.místo v zemi Pána prstenůVíkend ve znamení českých úspěchů
WanakaWanaka z pohledu Petra Horáčka
7:41:33, neuvěřitelné. Raelerta by neporazil nikdo na světě 

Na startu se sešla velmi kvalitní konkurence světových es dlouhého triatlonu. Mezi hlavní adepty na triumf patřil loňský vítěz Belgičan Pieter Heemeryck, jedna z největších hvězd světového triatlonu Španěl Javier Gomez a jeho tréninkový parťák Pablo Dapena (novopečený mistr světa v dlouhém triatlonu) a další profesionální triatlonisté. Tisícovka domácích i zahraničních triatlonistů se postavila na start závodu v centru hlavního města. Oproti loňsku bylo letos vyprodáno.

foto: Gabi Hejtíková

Javier Gomez Noya rozhodl o svém vítězství především extra rychlým běžeckým půlmaratonem za necelých 74 minut. „Nebyl to pro mě vůbec snadný závod. Na kole byli soupeři velmi silní a horké počasí mi dávalo zabrat. Dlouho jsem v takovýchto podmínkách nezávodil. Zmobilizoval jsem zbytek sil a povzbuzování fanoušků mi hodně pomáhalo. Byl to skvělý závod a krásná zkušenost,“ říkal nadšeně v cíli. Pro stříbro si doběhl další Španěl Pablo Dapena, který na Gomeze ztratil šest minut. Z bronzu se radoval loňský vítěz a svěřenec Luboše Bílka Belgičan Pieter Heemeryck. Na čtvrtém kilometru dojel ztrátu po plavecké části a zbytek cyklistiky byl hodně aktivní a kromě krátké pasáže „odtáhl“ Španělům celé kolo. Což na větrných rovinách bylo jistě znát.

Mezi ženami kralovala Belgičanka Katrien Verstuyft. „Je to mé první vítězství v sérii závodů Challenge. Bylo to náročné především v posledním běžeckém okruhu, braly mě křeče a viděla jsem, že se ke mně blíží další soupeřky. Jsem ráda, že jsem to nakonec zvládla. Neznám lepší pocit, než zvednout cílovou pásku nad hlavu,“ řekla v cíli vítězka. Za mohutného povzbuzování kanadského spíkra si pro stříbro doběhla jeho krajanka Kirsty Jahn a jako třetí ambasadorka Challenge family Britka Laura Siddall.

foto: Challenge family

foto: Gabi Hejtíková

Skvělý výkon předvedl Lukáš Kočař, který si šestým místem v PRO kategorii a časem pod 4 hodiny připsal jeden z nejvýraznějších úspěchů dosavadní triatlonové kariéry. O to cennější, že po bronzovém závodě Xterra Prachatice, kde měl kolizi s autem, nevěděl, nakolik ho bude limitovat zraněné koleno. „Poprvé v životě jsem na „půlce“ nejel na úplném čele a je to velký rozdíl. Na začátku běhu jsem si druhou nohou kopnul do zraněného kolene a myslel jsem, že nebudu schopen dokončit. Nakonec mi pomohlo, že se na chvíli zatáhlo a vidina šestého místa mě hnala kupředu. Koleno pořád divně bolí, asi s tím už budu muset k doktorovi,“ řekl po závodě. Do první desítky v PRO se probojoval také vedoucí muž Českého poháru Tomáš Řenč, třetí Čech Pavel Karlos Petrásek bral výborné 11.místo.

Petr Soukup, který opanoval celkové pořadí Age group v čase 4:03:35, zajel parádní závod a potvrdil, že jeho forma před havajským vrcholem graduje.

foto: Gabi Hejtíková

Z českých triatlonistek se opět blýskla Simona Křivánková, které chyběla půlminutka na podiové šesté místo a dokončila sedmá. „Horké počasí bylo sice náročné, ale možná mi vyhovovalo víc. Kdyby se pak nezatáhlo, měla bych šanci na ještě lepší výsledek, protože soupeřky vadly a mě se dařilo držet nastolené tempo. Samozřejmě, že jsem ráda za vítezství mezi Češkami a sedmé místo je pro mě milým překvapením. Vloni jsem sice doběhla čvrtá, ale letos byla na startu daleko lepší konkurence,“ řekla sympatická triatlonistka z Moravy.

V dopoledním závodě TRY-Athlon na vzdálenostech 400 metrů plavání, 18 kilometrů na kole a 4 kilometrech běhu se představilo několik známých osobností jako je desetibojař Roman Šeberle či lékař Jan Pirk. Mezi muži zvítězil Sander Heemeryck (bratr Pietera) a pro bronz si doběhla česká triatlonistka Tereza Skuhrová. Ve štafetách pak reprezentační plavkyně Jana Pechanová nebo šestinásobný paralympijský šampion Jiří Ježek.    

výsledky podrobné info o závodě na http://www.challenge-prague.com 


nepouzivame