Teplota vody nepřekročí 23 stupňů, a proto se plavání bude odehrávat v neoprenu. „Helikoptéra po loňském úspěchu je i na letošek zajištěna a můžeme se těšit opět na skvělé televizní a fotografické záběry,“ říká před startem hlavní organizátor Tomáš Petr, který dal závodu doslova svoje srdce a dýchá celý rok jen pro něj.

Na startu se sejde 400 účastníků a po startovním výstřelu to bude pořádná mela. Star a cíl plavání jsou situovány na odlišném místě, kdo se zúčastnil v loňském roce, zůstává pro něj vše při starém. I poloha depa bude neměnná.

 Jen doufejme, že řidič helikoptéry bude rovněž identický a nedojde k faux pas, jako v loňském roce, kdy se pořizovali televizní záběry 30 metrů nad depem a vichr od helikoptéry způsobil těm nejlepším pěkný zmatek v helmách :-)

Cyklistika opět beze změny. Dva okruhy po 45kilometerch. „Jen běh doznal drobné úpravy, nepoběží se po lesní cestě do lesa jako v loňském roce, ale trať se natáhne ve směru za cyklistickým depem po silnici. Bude to atraktivní pro diváky,“ dodává Tomáš Petr.

Loňský vítěz Petr Vabroušek bude o víkendu závodit v Austrálii. Slovák Andrej Orlický na stratu bude rovněž chybět a ve startovce chybí i třetí muž z loňska Karel Zadák. Největším favoritem na vítězství bude nejspíše Ladislav Dvořák, bronzový z MČR v Teplicích. Vysoko míří i populární Karol Džalaj.

O další místa se strhne dramatický souboj do posledních metrů, takže diváci si přijdou jistě na své a společnost jim bude dělat jeden z nejlepších “spíkrů“ pod sluncem Vlado Baron s jeho charakteristickým hlasem a neutuchající energií!!!

Takže v sobotu se sejdeme v Mělicích ehmm teda ve Starých Ždánicích. Ducha fair play nezapomeňte vzít sebou a dobrou náladu rovněž ať si ten triatlonový mejdan roku můžeme všichni užít!!!

propozice zde


Petr Vabroušek bude na startu chybět


nepouzivame