Tome, jak probíhají přípravy na závod? Chystáte nějaké novinky oproti loňsku?
Přípravy probíhají v poklidu a již téměř vše je připraveno, jen to počasí není zatím potvrzeno….
Novinkou bude barevné rozdělení čísel dle kategorií, aby měli závodníci lepší přehled s kým závodí. 

Kolik času věnuje nyní přípravě na závod? Co vše zbývá ještě vyřešit?
Nepočítáme to, bude to určitě hodně….. Řešíme několik málo technických záležitostí, které souvisejí se zvýšeným počtem závodníků na trati.

Nazval bych závod neoficiálním MČR na středních tratích, konkurence bude skvělá, souhlasíš?
Určitě, ve startovce jsou téměř všechna „velká“ jména českého dlouhého triatlonu. Prohnat specialisty dlouhých tratí mohou i závodníci z krátkého triatlonu. Závod je současně nominací pro ME. Přibývají závodníci ze zahraničí, určitě bude tedy s kým závodit :-)

Jak tě zaskočil zájem závodníků o váš závod? Čekal jsi to?
Zájem závodníků určitě potěší a je fantastické, že i u nás začíná být větší zájem o triatlon.
Menší počty startujících na triatlonech v ČR před 5-ti lety byl i jeden z důvodů, proč jsme převzali pomyslnou pořadatelskou štafetu po Jirkovi Horkém, který pořádal 11. ročníků dlouhých triatlonů v Sadské a  patřil k nejlepším a nejpočetnějším závodům v ČR. Náš tým již čtvrtým rokem pracuje na CZECHMANOVI a zájem o závod postupně narůstá, takže to vypadá, že jsme se vydali správným směrem.

Určitě jsi si vědom, že závod může ještě růst.
Přemýšlíš již o přeložení na jiné místo? Jaké lokality tě napadají?
Samozřejmě, že o té možnosti přemýšlíme, Mělice mají i svá slabá místa, o kterých víme, ale teď  nechci nic prozrazovat, je to opravdu jen v zárodku.
 
Kolik závodníků je možné nalákat na CZECHMANA? je číslo 500 do dvou let reálné?
Je otázkou odkud ti závodníci mají být? Podle loňských čísel  máme v ČR cca 400 závodníků, kteří jsou schopni se postavit na start ½ ironmana. 500 domácích závodníků  je tedy asi hraniční počet, pokud se zájem o triatlon bude i nadále zvyšovat, ale jen těžko se všichni sejdou v jeden den na CZECHMANOVI nebo někde jinde. Předpokládáme, že pomalý nárůst závodníků bude i ze zahraničí. 500 závodníků včetně zahraničních v roce 2012 je teoreticky možný, ale rozhodně není cílem.
Od začátku se snažíme vybudovat kvalitní a  stabilní závod, který bude mít tradici a závodníci se k nám budou rádi vracet  pro jeho atmosféru.


Tomáš Petr

nepouzivame